O kuchařce

Náhled plánované knihy

O kuchařce

Jsme dvě kamarádky, ale také spolužačky, poznaly jsme se při studiu nutriční terapie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde nyní pokračujeme v magisterském studiu. Spojila nás láska k jídlu, ke sportu a celkově udržitelnému zdravému životnímu stylu.

Před několika lety jsme založily projekt Eat your fears, fungující převážně na instagramu @eat_your_fears. Před třemi lety byla jedné z nás diagnotiskována cukrovka 1. typu, to bylo také impulsem k většímu zájmu právě o diabetickou stravu a životní styl diabetiků obecně.

Diabetes 2. typu má v tuto chvíli 1/10 Čechů, zatím spíše staršího věku, ale i to se postupně mění. I proto, že kolem sebe vidíme spoustu nutričních chyb a neznalostí, jsme chtěly vytvořit něco hmatatelného, ne jen tvořit obsah v online světě, rozhodly jsme se napsat pro Vás knihu – kuchařku, která bude v mnoha ohledech výjimečná. Je rozdělena na 2 části.

V té první se dočtete o našem pohledu na výživu, o jednotlivých makroživinách nebo vitamínech a minerálech, ať už diabetes máte či ne, protože cítit se zdravě a být zdráv je cílem každého z nás. Objevíte zde témata jako je mikrobiom, fermentace nebo klíčení. Dočtete se také, jak moc jsou pro nás prospěšné vývary nebo co si myslíme o kaloriích. Protože zdravý životní styl není jen o jídle, najdete v knize i kapitoly jako je spánek, krátkodobý stres nebo pohyb.

V druhé části knihy jsou recepty. Vytvořily a nafotily jsme pro vás 70 receptů všeho druhu – od snídaní, polévek, malých a hlavních jídel až k dezertům. Ke každému receptu najdete pod fotkou makroživiny, dále i označení, jestli je pokrm bez lepku, laktózy, low carb nebo bez masa, orientace v knize se tak stává jednoduchou a intuitivní.

Recepty jsou jednoduché a z dostupných surovin, aby je zvládl opravdu každý!

Teď už Vám jen chceme poděkovat za podporu knihy a naší práce, budeme se těšit, až si z knihy něco uvaříte, až udělá radost na Vánoce Vám a nebo někomu jinému, komu ji věnujete.

Jak se sbírce daří?

Podařilo se vybrat0%

Podpořte prosím naše snažení

Podpořit kuchařku