O nás

Monika

Ahoj, jmenuji se Monika a je mi 23 let. Od malička ráda sportuji, závodně hraji stolní tenis. Studuji nutriční terapii na 1. lékařské fakultě. Tento rok jsem dokončila bakalářské studium a budu nastupovat na magisterské. Téma mé bakalářské práce se týkalo nízkosacharidového stravování pro diabetiky I. typu. Toto téma je mi velice blízké, a proto bych se mu chtěla věnovat i nadále. Cukrovku mi diagnostikovali na začátku července roku 2017 a od té doby se mám jen lépe! Uvědomila jsem si díky tomu spoustu věcí, začala přemýšlet jinak a vlastně díky tomu vzniklo i naše Eat Your Fears.

 

Chtěla bych lidem ukázat, že je i jiná cesta stravování, než která je nám doporučována od většiny doktorů a nutričních terapeutů. Sama jsem se podle doporučení stravovala celý život a asi 5 měsíců po diagnostikování cukrovky. Na nízkosacharidové stravování jsem přešla v listopadu 2017 a nemůžu si to vynachválit. Vzhledem k přínosům, které mi tento směr nabízí, bych přála každému (nejen) diabetikovi, aby se o této problematice dozvěděl více.

 

Netvrdím, že každý má jíst 50 g sacharidů denně jako já, ale zastávám názor, že by lidé měli jísti “opravdové” jídlo, ne vysoce průmyslově zpracované potraviny.

 

Jídlo, pohyb a psychika nás dělá zdravými, a to z velké části můžeme sami ovlivnit.