O nás

Míša

Ahoj, jmenuji se Míša a je mi 22 let. O stravu jsem se začala zajímat primárně proto, že závodně běhám a chtěla jsem se naučit jíst tak, aby to co nejvíce pomáhalo mému výkonu. Bohužel jsem se snažila řídit různými obecnými doporučeními, které jsem našla na internetu a nedocházelo mi, že můj výdej s tréninky každý den je velmi vysoký a jedla jsem proto málo.

 

Výsledkem bylo, že jsem někdy mívala hlad, ale připadalo mi to tak správně. O víkendu jsem měla příjem daleko vyšší než ve dny, kdy jsem chodila do školy, protože jsem měla více času o jídle přemýšlet a už jsem nevydržela chutě, které jsem kvůli nedostatku živin měla. Nikdy jsem se ale naštěstí nedostala do žádného extrému, který by vedl k poruše příjmu potravy, jen můj vztah k jídlu nebyl ideální. To jsem věděla a snažila jsem se s tím něco dělat.

 

Šlo to pomalu a úplně se to změnilo až s příchodem na vysokou školu, kdy jsem si konečně uvědomila, že není důležité to, kolik člověk váží a jak vypadá, ale to, jestli je zdravý, má dostatek energie a není jídlem ovládán. Byla bych moc ráda, kdyby k tomuhle dospělo co nejvíce lidí zajímajících se o stravu, a aby začali jíst potraviny, po kterých se cítí dobře a ne to, o čem si někde přečetli, že jim to pomůže zhubnout.